Tehnoplus service

NOUTATI

Cariere

Titlu job Product Manager - Produse de uz veterinar
Descriere
  • Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

  • Limbi vorbite

Engleza, Germana

  • Locatii

București, Cluj-Napoca, Timișoara

Postul activeaza in cadrul Companiei TEHNOPLUS INDUSTRY , este subordonat Directorului Vanzari si are drept scop promovarea si vanzarea produselor de uz veterinar.

Principalele responsabilitati:
- promovarea si comercializarea produselor de uz veterinar (detergenti si dezinfectanti pentru ferme);
- prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti;
- realizarea parametriilor de plan: vanzari, incasari, urmarirea soldurilor, urmarirea distribuirii marfii la nivelul zonei alocate si in concordanta cu politica firmei;
- intocmirea rapoartelor de activitate;
- organizarea de prezentari locale;
- participarea la congrese si expozitii;
- orientarea catre client – atitudine profesionala prin prestarea si promovarea de servicii clientului;
- implementare strategiei si tacticilor trasate ca obiectiv de catre superiorul direct;
- intocmirea si predarea la timp a rapoartelor cerute de superiori;
- negocierea conditiilor contractuale cu fiecare client in parte;

Cerinte:
- studii superioare - (de preferat specializare: Medic Veterinar);
- minim 5 ani experienta in vanzari;
- cunostinte solide de limba engleza sau germana;
- cunostinte de operare PC;
- dinamism, flexibilitate, responsabilitate;
- spirit de echipa;
- excelente abilitati de comunicare;
- punctualitate;
- disponibilitate pentru deplasari;
- permis de conducere categoria B.

Beneficii:
- salariu motivant, laptop, telefon, masina de serviciu;
- training-uri organizate de catre partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei.

Titlu job Reprezentant Vanzari - Product Manager
Descriere

  • Locatii

București

Postul activeaza in cadrul Companiei TEHNOPLUS INDUSTRY , este subordonat Directorului Vanzari si are drept scop promovarea si vanzarea produselor “Parker -Domnick Hunter“

- promovarea si comercializarea produselor “ Parker Domnick Hunter “
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti;
-realizarea parametriilor de plan: vanzari, incasari, urmarirea soldurile, urmarirea
distribuirii marfii la nivelul zonei alocate si in concordanta cu politica firmei;
- intocmirea rapoartelor de activitate
- organizarea de prezentari locale
- desfasurarea activitatii de service a produselor comercializate de companie prin interventii in perioada de garantie sau in afara acesteia,
- instalarea produselor comercializate, conform politicilor companiei
- orientarea catre client – atitudine profesionala prin prestarea si promovarea de servicii clientului
-implementare strategiei si tacticilor trasate ca obiectiv de catre superiorul direct;
-negocierea conditiilor contractuare cu fiecare client in parte

Cerinte:
- studii superioare - (de preferat specializare: Inginer Mecanic / electro-mecanic);